Już dzisiaj poznaj technologie jutra

Studia na kierunku inżynieria techniczno-informatyczna na UKW przeznaczone są dla osób zainteresowanych techniką i nowinkami technicznymi. Na studiach zdobędziesz wiedzę z zakresu inżynierii wytwarzania, inżynierii materiałowej, budowy maszyn, metod badań materiałów przy wykorzystaniu metod komputerowych i technik informatycznych. Nauczysz się tworzenia aplikacji w językach programowania, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz zastosowań technik multimedialnych.

Gdzie możesz znaleźć pracę po inżynierii techniczno-informatycznej na UKW

Absolwent kierunku inżynieria techniczno-informatyczna na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego przygotowany jest do pracy w przedsiębiorstwach przemysłowych, bankowości, administracji gospodarczej, samorządowej i państwowej oraz zapleczu badawczo-rozwojowym przemysłu. Może także uzyskać kwalifikacje nauczycielskie, wybierając dodatkowy moduł nauczycielski (płatny), do nauczania w szkołach:

podstawowych i średnich przedmiotów: technika, podstawy informatyki oraz informatyka,

zawodowych różnego typu i stopnia przedmiotów: rysunek techniczny, materiałoznawstwo i technologia metali, technologia drewna i tworzyw sztucznych, mechanika techniczna, podstawy elektrotechniki i elektroniki, zajęcia warsztatowe o różnym profilu, praktyki zawodowe.

Absolwent, poza wiedzą techniczną i informatyczną, uzyska także umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi, umożliwiające pełnienie funkcji kierowniczych w różnych obszarach gospodarki.

Warto studiować Inżynierię techniczno-informatyczną na UKW

Wydział Inżynierii Materiałowej
ul. J. K. Chodkiewicza 30
e-mail: insttech@ukw.edu.pl

1. Studia przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych kierunku inżynieria techniczno-informatyczna oraz kierunków transport, technologia drewna, technika rolnicza i leśna, papiernictwo i poligrafia, oceanotechnika, metalurgia, mechatronika, mechanika i budowa maszyn, lotnictwo i kosmonautyka, leśnictwo, inżynieria materiałowa, inżynieria biomedyczna, inżynieria bezpieczeństwa, informatyka inżynierska, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo i higiena pracy.

O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat macierzystej uczelni.

2. Studia 1,5-roczne przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych kierunków innych niż wymienione w pkt. 1.

Przyjęcie kandydatów odbywać się będzie na podstawie wyniku egzaminu pisemnego (test z zakresu treści kierunkowych i podstawowych właściwych dla kierunku inżynieria techniczno-informatyczna)

Za egzamin pisemny (test) można uzyskać maksymalnie 50 punktów. Egzamin wstępny jest zdany, jeżeli kandydat uzyskał minimum 30 punktów.

UWAGA: Do egzaminu mogą również przystąpić kandydaci, którzy ukończyli studia wyższe na kierunku inżynieria techniczno-informatyczna, ale uzyskana ocena na dyplomie nie gwarantuje, w ich przekonaniu, przyjęcia na studia drugiego stopnia na podstawie oceny na dyplomie.

1. Modelowanie matematyczne w technice
  2. Automatyzacja procesów technologicznych z elementami metrologii