Dlaczego UKW?

Szeroka oferta kształcenia

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy to najlepszy kierunek na studia! To u nas powstają innowacyjne kierunki studiów takie jak: cyberdemokracja i studia nad rozwojem, humanistyka drugiej generacji (jedyny kierunek w Polsce), innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną oraz rewitalizacja dróg wodnych (jedyny kierunek w Europie). Jeśli brakuje Ci czegoś w naszej ofercie, zasygnalizuj to władzom. Na UKW to właśnie studenci tworzą nasz Uniwersytet. U nas poznasz nauczycieli akademickich z pasją nauczania, a przyjazna atmosfera panująca między studentami i wykładowcami sprawi, że nauka będzie dla Ciebie przyjemnością.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest największą uczelnią publiczną w Bydgoszczy i drugą w województwie kujawsko-pomorskim. Jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się uczelni w kraju. Kształcimy w zakresie nauk humanistycznych, ścisłych, przyrodniczych, pedagogicznych, sportu i edukacji muzycznej. Na naszym Uniwersytecie uczy się blisko 7 tysięcy studentów, którzy mają możliwość wyboru spośród blisko 100 kierunków studiów.

Liczy się student

Studenci są dla nas najważniejsi i to dla nich staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, poszerzając ofertę edukacyjną. Diagnozujemy potrzeby rynku pracy oraz zmieniające się na nim trendy.

Poznaj UKW:

Wersja dla niecierpliwych:

Nowoczesna baza dydaktyczna

Dla wygody i komfortu naszych studentów wciąż modernizujemy i poprawiamy infrastrukturę. Największe inwestycje ostatnich lat to wybudowanie nowego gmachu Biblioteki Głównej UKW oraz Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu.
W Centrum Sportu, studenci UKW mogą bezpłatnie korzystać z najnowocześniejszego basenu, siłowni, sal fitness i sportów walk oraz z oddanych w tym roku do użytku wielofunkcyjnych boisk i zmodernizowanych kortów tenisowych.

Od niedawna dysponujemy rozbudowanym Laboratorium Mikotoksyn, jednej z najlepszych tego typu jednostek naukowo-badawczych w kraju. Powiększone laboratorium pozwoliło poszerzyć zakres prowadzonych badań oraz świadczonych usług dla podmiotów biznesowych. Warto podkreślić, że wszystkie nowe i wyremontowane budynki zostały przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymiany studenckie

Chciałbyś połączyć podróżowanie ze studiowaniem? Na naszej uczelni, to nie problem! Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW umożliwia międzynarodową wymianę studencką w ramach programu Erasmus+. Współpracujemy z ponad 150 zagranicznymi uczelniami m.in.: z Bułgarii, Czech, Finlandii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Litwy, Francji, Litwy, Węgier, Portugalii, Turcji. Decydując się na Erasmusa poznasz inną kulturę i obyczaje, odwiedzisz ciekawe miejsca, nawiążesz nowe znajomości, doświadczysz bezcennych wrażeń, jakie daje wymiana międzynarodowa.

Erasmus to nie jedyna oferta wyjazdu. Dla osób zainteresowanych wymianą studencką na polskich uniwersytetach proponujemy program Mobilności Studentów i Doktorantów MOST, pozwalający spędzić jeden semestr na jednej z 20 najlepszych uczelni wyższych w kraju. 

Gwarancja pracy z UKW

Wymagające realia zmuszają młodych ludzi do szybkiego wkraczania w życie zawodowe. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego aktywnie włącza się w działania ułatwiające znalezienie pracy swoim studentom i absolwentom. Uczelnia w ciągu roku akademickiego inicjuje szereg spotkań z wiodącymi w swej branży firmami z regionu. Na UKW juz w trakcie studiów możesz oceniać swoje predyspozycje zawodowe uczestnicząc w specjalnych szkoleniach, korzystając ze staży, praktyk.

Nasi absolwenci znajdują zatrudnienie po skończeniu studiów, co potwierdza ranking magazynu „Perspektywy” w kategorii „Preferencje pracodawców” badający najchętniej zatrudnianych absolwentów przez lokalne firmy. Ranking ten pokazuje, że to właśnie absolwenci UKW są najchętniej zatrudniani przez bydgoskie przedsiębiorstwa.

Studia bez barier

Nasz Uniwersytet dba o każdego studenta. Zależy nam, aby również osoby niepełnosprawne brały pełny udział w procesie kształcenia. Z dużym zaangażowaniem pracuje Dział ds. Osób z Niepełnosprawnościami UKW, który zarówno świadczy konkretne usługi, jak i podejmuje działania na rzecz poprawy warunków do studiowania, likwidacji barier architektonicznych, a także udziela wsparcia finansowego i organizacyjnego studentom uczelni. W trosce o osoby niepełnosprawne, uczelnia dostosowuje otoczenie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż platform jezdnych i specjalnych systemów dla osób niedosłyszących, niewidomych i słabowidzących. Nasi studenci biorą aktywny udział w wielu imprezach z życia uczelni, np. Turniej Goalball czy „Juwenalia bez barier”.  

Atrakcyjna Bydgoszcz

Będąc studentem UKW, poznasz lub odkryjesz na nowo nasze miasto. Bydgoszcz to blisko 400-tysięczne miasto wojewódzkie z rzeką Brdą malowniczo przepływającą przez Stare Miasto. Słynie z oferty kulturalnej, dzięki takim instytucjom jak Teatr Polski, Filharmonia Pomorska czy Opera Nova.

Bydgoszcz, to również miasto miłośników sportu. Sukcesy osiągają miejscowe zespoły sportowe, w szczególności drużyny dyscyplin sportowych takich jak: kajakarstwo, wioślarstwo, koszykówka, siatkówka i piłka nożna.

Warto wybrać UKW

Kalendarz wydarzeń Uniwersytetu jest wypełniony przez cały rok akademicki. Szkolenia, konferencje, debaty, wykłady oraz spotkania z ważnymi osobistościami świata nauki, mediów i biznesu - w ostatnim czasie odwiedzili nas: Ryszard Petru, Janina Ochojska, Radosław Sikorski, prof. Grzegorz Kołodko, Paweł Wojciechowski, ks. Adam Boniecki, prof. Leszek Balcerowicz - wszystko robimy z myślą o naszych studentach. Przekonujemy, że warto być częścią naszej społeczności akademickiej. Wybierając UKW zyskujesz solidne wykształcenie, świetną atmosferę oraz szereg możliwości rozwoju, które zapewnią Tobie perspektywiczną przyszłość. Nie wahaj się, wybierz UKW!

Dlaczego UKW?