Efektywnie zarządzaj swoją pasją

Ukończyłeś zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków, a Twoje ambicje nadal są niespełnione? Idź na studia II stopnia! Absolwent studiów I stopnia posiada ogólne uniwersyteckie wykształcenie humanistyczne i wszechstronną wiedzę w zakresie zarządzania dziedzictwem kulturowym, historii sztuki powszechnej i polskiej, zabytkoznawstwa, konserwatorstwa, muzealnictwa oraz ochrony zabytków, dlatego jesteś doskonałym kandydatem na podjęcie studiów II stopnia. Tam szerzej poznasz warsztat historyka sztuki, konserwatora zabytków i muzealnika. Dzięki studiom na II stopniu nauczysz się posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu wspomnianych wyżej dziedzin. Twoje umiejętności na tym poziomie będą bardzo wysokie. Doskonale będziesz radził sobie z oceną wartości historycznej i kulturowej oraz prawidłowej, nieinwazyjnej techniki eksploracji obiektów historycznych.

Gdzie możesz znaleźć pracę po zarządzaniu dziedzictwem kulturowym i ochronie zabytków na UKW

Absolwenci kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków II stopnia ma ogromny wachlarz ofert a rynku pracy. Z pewnością będą to państwowe służby ochrony zabytków, administracja państwowa i samorządowa. Dodatkowo można ubiegać się o etat w placówkach oświatowych, muzealnych, galeriach sztuki i antykwariatach. Otworem stoją także instytucje public relations oraz fundacje działające na rzecz dziedzictwa kulturowego.

Wybierz Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochronę zabytków na UKW

Wydział Historyczny
ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12

1. Na studia przyjmowani będą absolwenci studiów wyższych kierunku Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym i Ochrona Zabytków oraz innych kierunków studiów humanistycznych i społecznych.
  2. O przyjęciu decydować będzie w pierwszej kolejności ocena na dyplomie ukończenia studiów
    wyższych, w drugiej kolejności średnia ocen z toku studiów potwierdzona przez dziekanat
    macierzystej uczelni.

I Semestr