Po ogłoszeniu wyników kandydat ze statusem: wstępna kwalifikacja powinien złożyć dokumenty, które należy dostarczyć w białej, wiązanej teczce opisanej imieniem, nazwiskiem oraz dopiskiem o wybranym kierunku i typie studiów.
Po ogłoszeniu wyników kandydat ze statusem: wstępna kwalifikacja powinien złożyć dokumenty, które należy dostarczyć w białej, wiązanej teczce opisanej imieniem, nazwiskiem oraz dopiskiem o wybranym kierunku i typie studiów.
Kandydat wstępnie zakwalifikowany na dany kierunek składa z kompletem wymaganych dokumentów deklarację o podjęciu studiów. Brak deklaracji oznacza rezygnację z podjęcia studiów na danym kierunku. Jeżeli kandydat złoży komplet wymaganych dokumentów, ale w toku postępowania zostanie wstępnie zakwalifikowany również na inny kierunek i zdecyduje o podjęciu studiów na tym kierunku, wówczas musi przenieść wymagane dokumenty i wypełnić nową deklarację o podjęciu studiów.
Świadectwo dojrzałości tzw. „nowa matura” – przyjmowany jest oryginał świadectwa, odpis lub kserokopia. Oryginał świadectwa oraz oryginalny odpis to dokumenty wydrukowane na druku zgodnym z wzorami określonymi przez MENIS (papier ze znakiem wodnym, godło, farba optycznie zmienna ramka z kombinacji przeplatających się linii krzywych). W prawym górnym rogu odpisu świadectwa umieszczony jest napis „ODPIS”.Aneksy do świadectwa dojrzałości składają kandydaci z „nową maturą”, którzy podwyższali wynik egzaminu maturalnego lub zdawali egzamin maturalny z przedmiotów dodatkowych.W przypadku świadectw tzw. "starej matury" przyjmowane jest tylko świadectwo oryginalne lub odpis na druku zgodnym z wzorami określonymi przez MENIS lub duplikat wydany przez szkołę średnią.
Kserokopia może być poświadczona przez osobę przyjmującą dokumenty.
W koncie kandydata, w dziale "Fotografia" należy zamieścić zdjęcie w formie elektronicznej, które:
Zdjęcie zostanie wykorzystane do wydania elektronicznej legitymacji studenckiej.
Od kandydatów wstępnie zakwalifikowanych na studia II stopnia wymagane jest zaświadczenie o średniej z toku studiów wystawione przez dziekanat macierzystej uczelni. Wymagane jest oryginalne zaświadczenie, nie są przyjmowane poświadczane kserokopie tego dokumentu. Kandydat nie może wprowadzać średniej ocen z toku studiów na podstawie własnych obliczeń ani z suplementu do dyplomu. W skład średniej z toku studiów powinny wchodzić oceny ze wszystkich lat studiów otrzymane z egzaminów (również z poprawek) i z zaliczeń z oceną. Średnią z tego dokumentu kandydat zobowiązany jest wprowadzić do systemu; stanowi ona podstawę kwalifikacji!
Dokumenty przyjmowane są tylko od osób ze statusem: wstępna kwalifikacja po ogłoszeniu wyników w terminie określonym w koncie kandydata.
Komplet wymaganych dokumentów powinien być dostarczony w białej, wiązanej teczce z zapisanymi danymi kandydata: imię, nazwisko, kierunek, typ studiów, np.:
Anna Kowalska
Pedagogika sp. resocjalizacja
st. pierwszego stopnia, stacjonarne
Dokumenty można dostarczyć osobiście do punktu urzędowania Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Informacje o miejscach przyjmowania dokumentów zostaną podane w koncie kandydata. Osoba z Komisji przyjmująca dokumenty musi poświadczyć kserokopię świadectwa dojrzałości lub dyplomu ukończenia studiów I stopnia.
Komplet wymaganych dokumentów można przesłać pocztą. Dokumenty należy wysłać z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ teczki, które otrzymamy po terminie nie zostaną uwzględnione w rekrutacji.
Dokumenty prosimy wysyłać na adres:
Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich UKW
ul. Łużycka 24 (DS 1 Romek)
85-096 Bydgoszcz
Dopuszcza się możliwość dostarczenia dokumentów przez osobę inną niż kandydat, przy czym nie jest wymagane upoważnienie na piśmie. Pełnomocnictwo jest wymagane, jeżeli kandydat chce upoważnić inną osobę do decydowania o przebiegu postępowania kwalifikacyjnego w jego imieniu, np.:
Poświadczenie pełnomocnictwa w Dziale Rekrutacji i Spraw Studenckich jest bezpłatne.
Honorowane jest również pełnomocnictwo notarialne.
Wzór pełnomocnictwa do pobrania:pobierz
Jeśli kandydat zrezygnuje ze studiowania na UKW, powinien zgłosić się po odbiór dokumentów. Dokumenty kandydata są przyjmowane w wyznaczonych miejscach, a następnie przekazywane do Działu Jakości i Organizcji Kształcenia i i później do dziekanatów. W zależności od etapu rekrutacji dokumenty można odebrać w:
Odbiór dokumentów jest możliwy tylko przez:
WAŻNE: Dział Rekrutacji i Spraw Studenckich nie przyjmuje dokumentów od kandydatów, ani ich nie wydaje.